4/13/2019

Lapbook uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha.

Wielki Tydzień, czyli opowieść o wielkiej miłości Boga do człowieka i o największej wyprawie ratunkowej w dziejach ludzkości.
Najważniejszymi dniami w Wielkim Tygodniu są Niedziela Palmowa i Triduum Paschalne. Niedziela Palmowa jest świetną okazją, by opowiedzieć dzieciom o tym, jak zmienny potrafi być człowiek. Dowodzi tego postawa ludzi z czasów Jezusa. Najpierw wołali „Hosanna” na Jego cześć, a kilka dni później krzyczeli do Piłata: „Ukrzyżuj Go!” Bóg nigdy nie przestanie nas kochać, nigdy się nami nie zniechęci. Bóg troszczy się o nas nawet wtedy, gdy skazujemy Go na śmierć.
Wspólnie z uczniami przygotowaliśmy lapbook o Wielkim Tygodniu. 
Wykorzystaliśmy następujące materiały papiernicze:
- brystol, kolorowe kartki, piankę,
- gotowy wydruk: kolorowanka,
- folia aluminiowa, woreczek, klej, pisaki.
Zadania do wykonania:
  1. Udekoruj palmę.
  2. Policz srebrniki. ( Ćwiczymy liczenie). Zdrada Judasza.
  3. Ostatnia Wieczerza to czas ustanowienia Sakramentów. ( Rozmowa o Eucharystii i Kapłaństwie).
  4. Kolorowanka – Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu.
  5. Rozmowa o Ukrzyżowaniu i śmierci Pana Jezusa. Warto wytłumaczyć dzieciom, że Pan Jezus przyjął biczowanie, koronowanie cierniem, uznanie go za złoczyńcę, dźwiganie Krzyża i śmierć na Golgocie, bo wiedział, że im większą cenę zapłaci za miłość do nas, tym bardziej będziemy czuli się cenni i kochani w Jego oczach.
  6. Pan Jezus Zmartwychwstał. Grób jest pusty. Alleluja!
Taki lapbook jest świetnym materiałem edukacyjnym, wykonywanie go sprawia dzieciom dużo radości, a przy okazji jest zachętą do rozmów ewangelicznych. 

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza